STRONA GŁÓWNA-->
Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
WOLONTARIAT
Wolontariuszki „Pomocna Dłoń” w schronisku

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieckach działa Punkt Wolontariatu „Pomocna Dłoń”. Młodzież gimnazjalna spotyka się w każdy piątek od godziny 15.00.
W ramach wolontariatu prowadzimy różne działania min. różnego rodzaju akcje profilaktyczne, drobne prace artystyczne z okazji różnych okolicznościowych świąt, itp.
Ostatnio wspólnie z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej w Pieckach przeprowadziliśmy akcję zbierania karmy dla psów ze schroniska.
W dniu 27.02.2016 grupa wolontariuszy „Pomocna Dłoń” i ze Szkoły Podstawowej w Pieckach wraz z opiekunami pojechała do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach, gm. Kętrzyn podarować zebraną karmę oraz zobaczyć na jakich zasadach funkcjonuje schronisko. Pani Elżbieta Dąbrowska Kierownik schroniska w Pudwągach oprowadziła wolontariuszy i opowiedziała historię schroniska. Mieliśmy możliwość wyprowadzenia kilku psów na spacer.
,, Moje prawa ważna sprawa” podczas XIV Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki

          W dniu 21.09.2016r. uczennic Zespołu Szkół w Pieckach działające w Punkcie Wolontariatu „Pomocna Dłoń” przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, wzięły  udział w  Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki, których głównym organizatorem był Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie.
Więcej-->
Moja sprawa, wazna sprawa (1)
Obchody Światowego Dnia FAS w Pieckach
W dniu 9 września cały świat obchodzi Światowy Dzień FAS (Alkoholowego Zespołu Płodowego). Wybrana data - 09.09 symbolizuje liczbę miesięcy przez które nienarodzone dziecko powinno być chronione przez matkę od wszelkiego rodzaju zagrożeń
Więcej-->
FAS (1)
27 sierpnia w stanicy harcerskiej w Bobrówku odbył się Piknik pod hasłem "Pożegnanie lata na harcerską nutę". Podsumowano też Wakacyjną Akcję Profilaktyczną PAW, która w GOPS w Pieckach prowadzona była od miesiąca czerwca. Impreza została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.
Piknik 27.08.2016
Więcej-->
"W drodze do szczęścia" gra planszowa wyróżniona przez Rzecznika Praw Dziecka

W ramach lokalnej Profilaktycznej Akcji Wakacyjnej PAW pod hasłem ,, Uśmiech to zdrowie- każdy to powie” wychowawcy świetlic i wolontariusze z GOPS, w okresie wakacji  będą organizować ,, mobline” zajęcia dla dzieci.

Więcej-->
Dzień Dziecka

      W dniu 02.06.2016 przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieckach w ramach XVIII Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny został zorganizowany Dzień Dziecka dla dzieci uczęszczających do Placówek Wsparcia Dziennego działających na terenie gminy Piecki.
      Dzieci zaprezentowały rodzicom i zgromadzonym gościom pokaz taneczny zumby. Wszyscy przyłączyli się do tego energicznego tańca. Uczestnicy zabawy wzięli udział w przygotowanych przez wychowawców atrakcjach: torze przeszkód, malowaniu twarzy, wędce szczęścia. Imprezę swoją obecnością uatrakcyjnili Seniorzy z „Iskierki Nadziei”, którzy zaśpiewali piosenki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanych bajek.
      Na koniec dzieci dostały słodki poczęstunek oraz drobne nagrody za udział w konkursach.  Wszystkim dziękujemy za pomoc.
sporządziła: Giers Justyna
Dzien dziecka 02.06 (1) Dzien dziecka 02.06 (2) Dzien dziecka 02.06 (3)
Z Januszem Korczakiem, patronem Komendy Hufca ZHP w Mrągowie- w świetlicach,  w Pieckach i okolicach

Komenda Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Mrągowie obchodziła święto swojego patrona Janusza Korczaka. Z tej  okazji 16 kwietnia b.r. ponad 30 -osobowa  grupa harcerzy wraz z Komendantem  hm ks. Józefem Bachem i dh Barbarą Strzałkowską oraz innymi druhami i  druhnami  odwiedzili  świetlice wiejską w Głógnie,   Punkt  Wolontariatu ,, Pomocna Dłoń” działający  w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Piecek  oraz  świetlicę  wiejskiej w  Lipowie. Wspólnie z dziećmi i młodzieżą uczęszczającą na zajęcia organizowane w tych  świetlicach, harcerze i harcerki  świętowali  święto swojego patrona niosąc przeslanie myśli pedagogii swojego patrona.
W świetlicy  wiejskiej  w Głognie czekała wraz z dziećmi i rodzicami nasza animatorka zajęć,  Pani Małgosia Prusaczyk. Harcerze opowiadali  dzieciom i ich rodzicom o swojej działalności i patronie hufca, uczyli swoich pląsów i zabaw. Następnie udali się do świetlicy Klubu Integracji Społecznej działającego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieckach, gdzie grupa wolontariuszek z Punktu Wolontariatu  „Pomocna Dłoń” przyjęła ich najlepiej jak umiała. Kierownik GOPS Teresa Nowacka podziękowała za przybycie oraz dobrą współpracę ZHP z GOPS. Dziewczęta z wolontariatu pod opieką Pani Justyny Giers i Marty Deptuły, przygotowały prezentację multimedialną w której przedstawiły swój dotychczasowy plan działania, a także przygotowały  herbatkę i super kanapeczki ze zrobioną przez siebie marmoladką z jabłuszek. Nie zabrakło wspólnego śpiewu i rozmowy. Następnie wszyscy autokarem udaliśmy się do świetlicy wiejskiej w Lipowie, gdzie znów dzieci zostały się z  sylwetką Janusza Korczaka oraz nauczyły się pląsów i śpiewu harcerskich i zuchowych piosenek przy dźwiękach gitary druha Grzegorza Piątek.   Na świeżym powietrzu również nie zabrakło wspólnych zabaw i śpiewu, oraz prowadzonej przez Panią Martę Deptuła i Panią Justynę Giers terenowej gry integracyjnej ,, Ekspedycja”. Głównym punktem spotkania było oczywiście przygotowane prze animatorkę zajęć świetlicowych Panią Agnieszkę Wasyk , tradycyjne harcerskie  ognisko zapalane ,, jedną zapałką”. Pani Barbara Strzałkowska opowiedziała o tym z jakim szacunkiem harcerze powinni odnosić się do ognia i omówiła wiele  innych zasad.
Było to wspaniałe doświadczenie i mile spędzony czas zarówno dla zuchów, harcerzy jak  też i naszej młodzieży zaangażowanej w wolontariat. Mamy nadzieję, że wraz z wiosną na terenie gminy Piecki  ,, wyrosną” nowe drużyny zuchowe i harcerskie, których aktywne działanie będzie alternatywną formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży ( będą sposobem na   nudę i siedzenie przez komputerem).  Serdecznie zapraszamy , a Komendantowi Hufca ZHP w Mrągowie hm ks. J. Bach, druhnie Basi Strzałkowskiej i wszystkim  druhnom i druhom, oraz zuchom i harcerzom, bardzo dziękujemy za przyjazd do nas i wspaniałe chwile spędzone razem.

Dzieci, młodzież , wolontariuszki oraz  pracownicy  GOPS w Pieckach
ZHP 1 (1) ZHP 1 (2) ZHP 1 (3)
ZHP 4 ZHP 5
Schronisko dla zwierzat (1) Schronisko dla zwierzat (2) Schronisko dla zwierzat (3)